У розробленому проекті Порядку ПФЕ наведені вимоги до організації та проведення ПФЕ, визначені  мета, організаційні, процедурні та методичні питання, що стосуються ПФЕ, облікові форми Висновок ПФЕ та Протокол ПФЕ.

Також відображені обов'язки і права учасників психодіагностичного процесу, підстави і умови проведення ПФЕ, вимоги до закладів, що проводять ПФЕ, і до формування протоколу та висновку ПФЕ, ведення і зберігання даних ПФЕ, форми облікових документів.

Перелік видів робіт, що потребують професійного добору, наведений в наказі від 23 вересня 1994 р. № 263/121 пропонується доповнити наступними видами робіт:

14. Роботи, пов'язані з виробництвом і застосуванням шкідливих речовин загально токсичної дії 1-2- класів, речовин з гостроспрямованим механізмом дії, канцерогенів

15. Роботи, пов'язані з обслуговуванням обладнання, в якому використовується лазерне, іонізуюче чи радіаційне випромінювання.

16. Роботи, пов'язані з експлуатацією, обслуговуванням і ремонтом, експертним обстеженням машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (за переліком, встановленим постановою КМ України від 3 лютого 2021 р. №77).

17. Роботи, пов'язані з виконанням посадових обов'язків державних службовців.

Запропоновано також уточнити перелік ПВПФЯ, та додати такі як «Просторово-часова екстраполяція», «Зорово-моторна координація», «Схильність до ризику». В проекті методики запропоновані методи дослідження і оцінки цих ПВПФЯ.

В окремій таблиці об'єднані дані різних нормативних документів та запропоновано "Інтегрований перелік видів робіт, що потребують професійного добору, видів робіт підвищеної небезпеки, робіт підвищеної небезпеки та професійно важливих психофізіологічних якостей".