Домедична допомога
Для осіб, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування, збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, та відповідно до закону зобов’язані здійснювати такі дії та заходи наша компанія організовує навчання немедичних працівників з надання домедичної допомоги.
Домедична допомога - це невідкладні дії та організаційні заходи, спрямовані на врятування та збереження життя людини у невідкладному стані, мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я, що здійснюються на місці події.
Проведення навчання немедичних працівників з надання домедичної допомоги здійснюється медичними спеціалістами (лікарями), які мають досвід практичної роботи в системі екстреної медичної допомоги та пройшли відповідну підготовку і отримали сертифікати викладачів-інструкторів в Українському науково-практичному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України, а також міжнародні сертифікати за даним напрямком роботи.
Навчання проводиться відповідно до Навчальної програми з домедичної підготовки, яка розроблена відповідно до наказу МОЗ України від 29 березня 2017 року № 346 “Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти” та у встановленому порядку погоджена з Державним закладом “Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медецини катастроф МОЗ України”.
Програми підготовки та підвищення кваліфікації розроблено з урахуванням основних вимог міжнародних програм "Основи підтримки життя", "Перший на місці події", "Професійна підтримка життя" щодо володіння працівників навичками надання першої допомоги трьох рівнів.
Програма 1 рівня відповідає стандартам, передбаченим вимогами міжнародної програми BLS (basic life support) - основи підтримки життя: практичні прийоми надання екстреної медичної допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних розладах. Цей рівень розрахований на немедичних працівників, професійна діяльність яких не передбачає ризику отримання травматичних пошкоджень, отруєнь: офісні працівники, працівники сфери послуг, викладачі та інше.
Програма 2 рівня розрахована на осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу постраждалим у невідкладному стані, але не мають медичної освіти, а саме: співробітників Національної поліції України, працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, фармацевтичних працівників, провідників пасажирських вагонів, бортпровідників та інших осіб, які за своїми службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.
Програма 3 рівня "Професійна підтримка життя" включає в себе розширені дії з надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, зупинці серця, значній кровотечі, пошкодженнях голови та хребта, термічних ураженнях, гострих отруєннях, екстрених пологах та розрахована на водіїв спеціального санітарного автотранспорту. Метою навчання є засвоєння працівниками розширених практичних умінь з надання першої допомоги.
Завершальним етапом навчання є іспит, що складається з перевірки теоретичних знань методом тестування та відпрацювання практичних прийомів.
За результатами здачі іспиту, слухачам видається посвідчення державного зразка про підготовку з надання домедичної допомоги, терміном дії на 5 років, яке підтверджує, що особа як теоретично так і практично підготовлена для роботи в єдиному медичному просторі, знає і практично спроможна виконувати загальноприйняті МОЗ України протоколи щодо надання домедичної допомоги постраждалим у разі виникнення різних видів надзвичайних ситуацій.